Home Credit: profil spoločnosti a produkty

Home Credit: profil spoločnosti a produkty

8 júla, 2021 0 Od editor

Spoločnosť Home Credit Slovakia a.s., založená v roku 1999, je jedným z popredných poskytovateľov spotrebiteľského financovania na Slovensku. Spoločnosť ponúka širokú škálu úverových produktov: pôžičky na mieste predaja, auto úvery, hotovostné pôžičky, kreditné karty, revolvingové pôžičky a spojenie pôžičiek. V roku 2015 spoločnosť poskytla úvery v celkovej výške 246 miliónov eur. Spoločnosť Home Credit Slovakia a.s. je členom skupiny Home Credit.

Skupina Home Credit (Home Credit B.V. a jej dcérske spoločnosti) je jedným z popredných poskytovateľov spotrebiteľského financovania v Európe a Ázii. Vo vybraných krajinách úspešne ponúka a rozvíja tiež služby retailového bankovníctva. Skupina pôsobí v Českej republike, na Slovensku, v Ruskej federácii, Bielorusku, Kazachstane, Číne, Indii, Indonézii, Vietname a na Filipínach.

Skupina Home Credit ponúka štyri základné druhy produktov:

  • pôžičky v predajných miestach (POS),
  • revolvingové úvery (revolvingové karty a kreditné karty)
  •  bezúčelové hotovostné pôžičky od 500 eur do 5000 eur
  •  bežné účty a depozitné produkty

Štruktúra skupiny

Najväčším akcionárom skupiny Home Credit je PPF Group NV s 86,62 % podielom. Minoritným akcionárom skupiny Home Credit je s podielom 13,38 % EMMA OMEGA LTD, investičná skupina plne vlastnená Jiřím Šmejcom.

Spoločnosť Home Credit je tu pre Vás a je pripravená Vám poskytnúť všetky potrebné informácie, zodpovedať Vaše otázky, riešiť Vaše pripomienky a potreby. Neváhajte a obráťte sa na nás alebo našich obchodných partnerov.

Nevýhody pôžičky od Home Credit

Rýchle pôžičky v podobe úverov, alebo kreditných kariet sa stali rýchlo fenoménom na finančnom trhu. V kritických situáciách vám pomôžu prekonať na krátky čas váš problém. Ak sa vám napríklad stane, že vám zamestnávateľ nevyplatí mzdu v obvyklom termíne a vy potrebujete zaplatiť povinné splátky. Naskytnúť sa vám môže napríklad aj výhodná kúpa automobilu či iného spotrebného tovaru, a vy nechcete vyberať svoje úspory. Pri týchto situáciách sú rýchle pôžičky, oproti klasickým pôžičkám výhodnejšie. (Viac info o produkte home credit pozicka)

Nevýhodou rýchlych pôžičiek poskytovaných Home Creditom je pomerne vysoký úrok. Ak sa oneskoríte s platbou, očakávajte vysoké sankcie. Ak nie ste schopný dlhšie splácať pôžičku, môže celkový dlh výrazne presiahnuť pôvodnú výšku pôžičky. Z takejto pôžičky sa teda pomôže stať exekúcia, ktorá dlžníka pripraví nielen o veci, ktoré si napríklad zaobstaral pri zdanlivo výhodnej pôžičke. Žiadosť môžete zaslať cez kalkulačku na Home Credit pôžičky.

Pri žiadosti o pôžičku Home Credit by ste mali byť obozretný. Porovnajte si ponuky iných spoločností a zvoľte si niektorú výhodnejšiu.

Riziko nesplatenia pôžičky je kryté vysokými úrokmi, zmluvnými pokutami a prípadným vymáhaním. Nepodľahnite návykovosti rýchlej pôžičky, ktorá môže prehĺbiť vaše už existujúce problémy.

Medzi ďalšie nevýhody pôžičky Home Credit patrí:

– dlhšia doba minimálnej splatnosti

– dokladovanie príjmu

– pomerne vysoká najnižšia suma pôžičky.