Najčastejšie otázky o PZP Wüstenrot

15 novembra, 2021 Off Od editor

Ak máte záujem uzatvoriť povinnú poistku na svoje auto, motocykel, štvorkolku alebo ľahšie úžitkové vozidlo do 3,5 tony, mali by ste poznať aj odpovede na niekoľko praktických otázok súvisiacich s poistením, poistným krytím alebo poistnými podmienkami.

Tu sú tie najdôležitejšie z pohľadu vlastníka či držiteľa vozidla:

Je povinné zmluvné poistenie od poisťovne Wüstenrot so spoluúčasťou?

Nie, samotné zákonné poistenie za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla sa dojednáva bez nutnosti mať zmluvnú spoluúčasť. To však neplatí pre všetky pripoistenia, ktoré si viete k hlavnej poistnej zmluve dojednať, konkrétne pripoistenie čelného skla, bočných skiel a zadného skla už je so spoluúčasťou a to vo výške 10 %.

Dajú sa pripoistenia aj skombinovať?

Áno, pripoistenia k zákonnému poisteniu poisťovne Wüstenrot si viete dojednať presne podľa toho, ako potrebujete. Môžete si dokonca skombinovať aj úrazové pripoistenia Auto I a Auto II, kedy budete mať úrazové pripoistenie pre osoby prepravované poisteným vozidlom aj vo vozidle, ktoré riadi poistená osoba. Celková poistná suma bude až do 70.000 €.

Zohráva pri výpočte ceny poistenia nejakú úlohu aj objem motora?

Nie, poisťovňa Wüstenrot na rozdiel od mnohých iných poisťovní nepozerá na objem motora, ktorý sa udáva v centimetroch kubických, ale len na jeho výkon. Ten sa udáva v kilowattoch a to je aj rozhodujúci parameter pri stanovení poistného pre zákonné poistenie. Tento parameter platí tak pre uzatvorenie PZP pre auto, ako aj pre motorku či štvorkolku.

Čo všetko zahŕňa pripoistenie právnej ochrany?

V prípade, ak si dojednáte k zmluve o PZP aj pripoistenie právnej ochrany, získavate 24 hodín denne k dispozícii kvalifikovanú linku právneho poradenstva. Okrem toho získate aj právne poradenstvo a ochranu v rámci priestupkového, trestného a správneho práva a tiež pri prípadnej náhrade škody. Poistnú ochranu máte ako vodič a aj za poistené vozidlo.

Uzatvorenie online a prečo využiť porovnanie PZP

Ak chcete mať istotu, že zmluvné poistenie auta či motorky od poisťovne Wüstenrot uzatvoríte za najlepších podmienok, využite na to online kalkulačky a porovnávače. Šetrí to čas a zároveň získate komplexný prehľad o ponukách PZP.

Dojednanie poistenia je pritom veľmi jednoduché, pohodlné a rýchle:

PRVÝM KROKOM JE ZADANIE ÚDAJOV O VOZIDLE A POISTNÍKOVI DO PZP KALKULAČKY.

NA ZÁKLADE POROVNANIA POISTENIA SI VYBERTE TO, KTORÉ VÁM NAJVIAC VYHOVUJE.

VYPLŇTE ZVYŠNÉ ÚDAJE, ODOŠLITE ŽIADOSŤ A POČKAJTE NA PREPOSLANIE POISTNEJ ZMLUVY.

TÁ VÁM PRÍDE EMAILOM, STAČÍ JU VYTLAČIŤ A PODPÍSAŤ A MÔŽETE SI UŽÍVAŤ NOVÉ PZP.

Aby nadobudla nová poistná zmluva právoplatnosť, nezabudnite zaplatiť poistné a zároveň vypovedať starú poistnú zmluvu k povinnému zmluvnému poisteniu. Vďaka využitiu online kalkulačky a porovnávacej služby viete ihneď, či sa vám nová poistka oplatí, alebo či máte zvoliť radšej alternatívu v podobe poistenia od inej poisťovne.

Výpočet a porovnanie cez PZP kalkulačku a porovnávač znamenajú tiež:

  • úsporu času, nakoľko celé porovnanie a aj možnosť uzatvorenia poistnej zmluvy vybavíte bez toho, aby ste museli niekam ísť osobne na pobočku
  • oveľa rýchlejšie a komplexnejšie porovnanie, kvalitné a seriózne poistné kalkulačky totiž porovnávajú nielen poistné, ale aj šírku krytia či asistenčné služby
  • zjednodušenie celého procesu, nakoľko spoločne s poistnou zmluvou vám prídu aj biela a poistná karta, ktoré stačí vytlačiť a môžete ich používať doma aj v zahraničí

Dojednať si povinné zmluvné poistenie môžete cez internet najlepšie a najvýhodnejšie práve s použitím online kalkulačiek. Stačí len zadať ŠPZ pre už poistené vozidlo alebo zadať všetky parametre a za pár minút môžete uzavrieť poistku priamo z domu. To platí tak pre osobné autá, ako aj pre motocykle, skútre, prívesy alebo štvorkolky.

ZAPLAŤTE KARTOU AJ CEZ MOBIL

AK SI ZVOLÍTE PRE UZATVORENIE POVINNÉHO ZMLUVNÉHO POISTENIA OVERENÚ A SERIÓZNU ONLINE KALKULAČKU A POROVNÁVACIU SLUŽBU, VIETE CEZ INTERNET NIELEN UZATVORIŤ POISTKU A ZÍSKAŤ BIELU ČI ZELENÚ KARTU, ALE AJ ZAPLATIŤ POISTNÉ. DÁ SA TO DOKONCA AJ CEZ QR KÓD CEZ MOBIL!

Online PZP kalkulačka a odporúčania, ako uzatvoriť najvýhodnejšie PZP

Chcete uzavrieť najvýhodnejšie možné povinné poistenie Wüstenrot alebo v inej poisťovni? V tom prípade by ste mali použiť porovnanie a PZP kalkulačku online. Na internete je ich pomerne veľké množstvo, ale len niekoľko je skutočne kvalitných.

Ak chcete vedieť, ako ich rozoznať, zamerajte sa na tieto podmienky:

  • ideálne je, ak sa jedná o porovnávací nástroj alebo kalkulačku v rámci známejšieho portálu s dlhšou tradíciou, ktorý sa venuje primárne komplexnému poisteniu
  • porovnanie aj výpočet musia vychádzať z aktuálnych údajov a musia zahŕňať nielen ceny poistenia, ale aj jednotlivé pripoistenia a šírku poistného krytia
  • dôležité je, aby boli kalkulované ceny konečné a bez sprostredkovateľských provízií, ak umožňuje porovnávač uzatvorenie zmluvy, aby sa platilo priamo poisťovni
  • zabúdať netreba na odbornosť, najlepšie je, ak ide o kalkulačku alebo porovnávač portálu poskytujúceho tiež nestranné poradenstvo

Jedine v prípade využitia overených nástrojov pre porovnanie či kalkuláciu poistenia viete využiť všetky výhody dojednania a uzatvorenia PZP Wüstenrot online. Dôležité je totiž pozerať nielen na finančné zvýhodnenia, ale aj na nefinančné benefity poistky a vedieť ich kvalifikovane porovnať s inými poisteniami.

Jednu serióznu, kvalitnú a overenú online kalkulačku PZP prinášame aj tu.